UWAGA

W sprawie wynajęcia stołu do gry prosimy dzwonić pod numer (58) 559 22 22

Podsumowanie sezonu 2010/2011 (16.07.2011)

Miniony sezon obfitował w wiele sukcesów naszych zawodniczek i zawodników - warto więc pokusić się o podsumowanie ich dokonań. Niewątpliwie największym sukcesem GKTS-u jest awans zespołu kobiet do I ligi, jednak nie zabrakło dużych osiągnięć w grach indywidualnych, o których tutaj wspomnę.
Zacznijmy od najmłodszych, a więc od skrzatów i żaków. Naszą najlepszą zawodniczką w tej kategorii okazała się Oliwia Weber, która zajęła wysokie 7 miejsce. Pozostałe tenisistki – Maja Nurska i Marta Kossakowska uplasowały się kolejno na 17 i 27 pozycji. Znakomicie zaprezentowali się żacy, a wśród nich Kamil Dziadek, który został najlepszym żakiem na Pomorzu. Bardzo duży sukces odniósł Jan Szafranek zajmując 4 pozycję w tym rankingu, a inny z naszych reprezentantów: Łukasz Szarecki zajął 24 lokatę. Miejsca te pozwoliły chłopcom stanąć na najniższym stopniu podium w klasyfikacji klubowej.
W kategorii młodziczek nasz zespół reprezentowała Oliwia Weber, która dzięki swojej waleczności wdarła się do czołowej „16” województwa zajmując 15 lokatę. Wśród chłopców najlepszy okazał się Kamil Dziadek (nasz reprezentant w turnieju Mini Olympic Games), który zajął 7 miejsce. Na miejscu 20 znalazł się Jan Szafranek, zaś Paweł Pozorski na 22.
W sezonie 2010/2011 w rozgrywkach juniorek młodszych występowały dwie zawodniczki naszego klubu. Zmagania w tej kategorii zostały całkowicie zdominowane przez Joannę Kiedrowską, która z dorobkiem 407 punktów wyprzedziła w rankingu Igę Rusiecką (AZS AWF Gdańsk) aż o 230 punktów! Druga z naszych zawodniczek – Julia Kossakowska zajęła 22 pozycję z dorobkiem 66 oczek. Wśród chłopców najlepszy okazał się Dominik Dobrowolski – 23 miejsce, a na dalszych pozycjach znaleźli się: Mateusz Szarecki, Szymon Posański, Filip Drajski, Arkadiusz Wypych, Paweł Pozorski i Radosław Wypasek.
W minionym sezonie bardzo udanie zaprezentowały się nasze juniorki. Najlepsza - Marta Krajewska, zdobywając 470 punktów zajęła drugie miejsce. Tuż za nią na najniższym stopniu podium znalazła się Joanna Kiedrowska, a czwarte miejsce wywalczyła Adrianna Przystupa. W czołowej dziesiątce ubiegłego sezonu znalazła się także Daria Stawicka (9 miejsce). Na 22 miejscu sklasyfikowana została Anna Pozorska, zaś na 27 - Julia Kossakowska. Wśród chłopców mieliśmy dwóch reprezentantów: Radosław Wypasek i Szymon Posański /obaj 41-47/.
Ponadto GKTS Gdańsk miał swoje reprezentantki w najstarszej kategorii. Wśród seniorek na wysokim drugim miejscu sezon ukończyła Marta Krajewska. Daria Stawicka po bardzo dobrych występach została sklasyfikowana na 6 pozycji, a miejsce 10 ex-aequo z Weroniką Richert (AZS AWF) zajęła Joanna Kiedrowska. Na 12 lokacie uplasowała się zaś Adrianna Przystupa.
W klasyfikacji województw w sezonie 2010/2011 woj. pomorskie zajęło 7 miejsce, w czym ogromna zasługa reprezentantów naszego klubu. GKTS Gdańsk został sklasyfikowany na 36 pozycji wśród 550 klubów z całej Polski! W klasyfikacji klubów za wyniki drużynowe zajęliśmy 31 miejsce spośród 216 drużyn, natomiast w punktacji za deble i miksty - 37 lokatę (sklasyfikowano 133 kluby).
W minionym sezonie nasz klub reprezentowało 22 zawodników i zawodniczek posiadających licencje PZTS. Warto wspomnieć też o osiągnięciach indywidualnych w turniejach ogólnopolskich naszych czołowych zawodniczek. Wśród 64 najlepszych seniorek na 40 pozycji sklasyfikowana została Marta Krajewska, która uplasowała się także na 13 miejscu wśród 64 najlepszych juniorek naszego kraju. W tym samym zestawieniu (juniorek) na 24 pozycji znalazła się Joanna Kiedrowska, a na 36 Adrianna Przystupa. Wśród najlepszych kadetek Polski na znakomitym 3 miejscu znalazła się również Joanna Kiedrowska, która od 15 lipca będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Kazaniu.
Jak pokazują tabele i rankingi, miniony sezon był dla GKTS-u bardzo udany. Za największy sukces uznać należy awans drużyny kobiet do I ligi, jednak na szczególne uznanie zasługują osiągnięcia Marty Krajewskiej i Joanny Kiedrowskiej.
Gratulujemy naszym zawodnikom znakomitej gry oraz życzymy sukcesów w nadchodzącym sezonie 2011/2012! Trenerom dziękujemy za ich wkład pracy. Przed nami nowy sezon i nowe wyzwania…….